Budowlane sklepy i bogata oferta do decoupage

japońskie kadzidełka

Mówiąc o technice decoupage musimy skupić jeszcze naszą uwagę na potrzebnym sprzęcie, który niewątpliwe stanowi podstawę do wykonywania naszej pracy. Tak, jak powiedziałam w pierwszym etapie wystarczy nam podstawowy zestaw, jednak jeżeli mamy zamiar zgłębiać naszą wiedzę w tym temacie to warto będzie nieco poszerzyć nasz asortyment.

Zatem zalecam wyprawę i tu uwaga wcale nie do tradycyjnego sklepu plastycznego, ale do najbliższego budowlanego marketu. A może twój mąż, tata, dziadek, czy ktokolwiek inny ma w swojej piwnicy farby, lakierobejce do drewna, lakiery do stylizacji włosów, czy kleje. Warto wszystko sprawdzić, bowiem okazuje się, że na nasze domowe prace w zupełności wystarczą, takie klasyczne materiały.

W takim razie, co nam będzie potrzebne? Przede wszystkim farby, które w tym przypadku muszą być akrylowe. Charakteryzują się dużą gamą kolorystyczną, nie posiadają nieprzyjemnego ostrego zapachu, a dodatkowo szybko schną. Często decydujemy się na zakup całego kompletu małych tubek, który zwiera wiele kolorów, jednak do takiego zestawu warto by było zakupić dużą tradycyjną farbę białą lub kremową. Może to być znana Śnieżka, Dulux, czy Flugger, ale także każda inna dostępna na marketowej półce.

Poza farbami musimy jeszcze zakupić lakier zabezpieczający naszą pracę, który także możemy otrzymać w sklepie budowlanym z dokładnym podziałem lakierobejca do drewna, metalu, czy plastiku, a także o dodatkowych funkcjach. Zatem zapewne następna wizyta z mężem w sklepie budowlanym nie będzie już taką udręką.